جستجوی سریع
/ مجله مهرسا / برترین بازی‌ها برای افزایش مهارت‌های تفکر کودکان

برترین بازی‌ها برای افزایش مهارت‌های تفکر کودکان

24 اردیبهشت 1399 4
802بازدید

اگرچه سالهاست که روانشناسان کودک تاکید دارند بازی‌های مختلف می‌توانند خلاقیت و هوش اجتماعی کودکان را افزایش دهند اما باز هم تعداد والدینی که مخالف بازی بچه‌ها هستند کم نیست. اما شاید ریشه این مخالفت‌ها در ناآگاهی باشد و والدین به علت کم اطلاعاتی در مورد بازی‌های مختلف فرزندان خود را از بازی منع می‌کنند.
بازیهای مختلف می‌توانند نقشی موثر در هشیاری و خلاقیت کودکان بازی کنند. البته فراموش نکنیم که رمز اصلی بازی شادی و کسب حس خوب است و قرار نیست والدین با بازیهای دیکته شده و اجباری شادی را از بازی کودکان حذف کنند. اما چه بازیهایی بیشترین تاثیر را در خلاقیت کودکان دارند؟

 بازی مجسمه یا استپ شدن ناگهانی حرکات یکی از برترین بازی‌ها برای افزایش تمرکز در کودکان است.

- هجی کردن یک بازی آموزشی فوق‌العاده مفید برای کودکانی است که اغلب در انشاء و املا مشکل دارند.

- بازی‌های تمرکزی مثل پرتاب توپ در سبد یا پرتاب دارت و تیر و کمان می‌تواند به افزایش دقت کودکان کمک کند.

- شطرنج از برترین بازی‌ها برای افزایش تمرکز و یادگیری سریع تر جزئیات محسوب می‌شود.

- بازی‌هایی که نیاز به مداد و کاغذ دارند، مثل اسم و فامیل، معماهای مارپیچ و ... افزون بر افزایش خلاقیت، کودک را با دفتر و مداد آشتی می‌دهند.

- بازی‌هایی که در آن کودک باید اشیاء گم شده را پیدا کند و از طریق رمزها نقشه کنج را کشف کند نیز به شدت در وی روحیه خلاقیت و ماجراجویی ایجاد می‌کند.

- پازل از دیگر بازی‌هایی است که در افزایش هشیاری و خلاقیت کودکان نقش ایفا می‌کند.- بازی با اعداد به ویژه برای کودکان سنین دبستان که ریاضی را دوست ندارند می‌تواند به افزایش علاقه مندی کودکان به ریاضی اثرگذار باشد.

- 
اگر کودکتان به بازی‌های کامپیوتری علاقه دارد به جای منع او، سعی کنید بازی‌های فکری و معمایی برایش تهیه کنید.

- کشف معما از طریق پانتومیم یک بازی عالی و خانوادگی است که به افزایش خلاقیت کودک منجر می‌شود.

- لگو و بازی‌های ساخت و سازی نیز برای افزایش تمرکز، خلاقیت و هوش عمومی کودک مفیدند- بازی‌های عروسکی و عروسک گردانی که در آن کودک به جای عروسک‌ها صحبت می‌کند، کمک می‌نماید که اگر کودک مشکل یا دغدغه ای دارد این مشکلات را مطرح کند

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
دسته بندی مقالات
0 محصول
ادامه خرید
تایید و تکمیل خرید
مجموع سبد
0 تومان