جستجوی سریع
/ مجله مهرسا / سوخت برای بدن! غذایی برای اندیشه!

سوخت برای بدن! غذایی برای اندیشه!

21 فروردین 1400 4
602بازدید

اخیراً یک دستگاه برش 2 چرخه داشتم که تعمیر نمی شد. من آن را به تعمیرگاه بردم تا درست شود. وقتی تعمیرات تمام شد ، با مکانیک تماس گرفتم که بیاید آن را تحویل بگیرم. وقتی به مغازه رسیدم ، مکانیک گزارشی را از آنچه که برای رفع آن برداشته بود به من داد. لیست قطعات جایگزین شامل کاربراتور ، فیلتر سوخت و شمع جدید بود. مکانیک پس از پرداخت هزینه زیبا برای خدماتش ، به من نگاه کرد و گفت اگر از نوع مناسب سوخت استفاده می کردم می توان از کل مشکل جلوگیری کرد. وی توضیح داد که چه نوع سوختی را باید استفاده کنم و خوشحالم که می گویم دستگاه من بهتر از گذشته کار می کند.

بنابراین این داستان دقیقاً چه ارتباطی با تغذیه سالم دارد؟ در واقع ، بسیار! ما با خوردن و آشامیدن بدن خود را تأمین می کنیم. اینکه ما از چه نوع سوختی استفاده می کنیم ، عملکرد بدن را مشخص می کند و می تواند در ساییدگی قطعات ما نقش داشته باشد. سوخت بد ، نتایج بد! سوخت خوب ، نتایج خوب! بدیهی است که میزان خطر برای بدن ما در مقایسه با تجهیزات چمن و باغ بسیار بیشتر است.

بنابراین ، سوال میلیون دلاری این است که "من برای سالم بودن و عملکرد خوب چه چیزی می خواهم بخورم؟" پاسخ این است که برخی از رژیم های غذایی فدایی نیستند که در آن شما 3 بار در روز و به مدت 60 روز 3 عدد چوب هویج و یک تخم مرغ سفت بخورید یا کربوهیدرات را از رژیم غذایی خود حذف کنید و با خوردن تن های مختلف بیکن ، بال داغ و همبرگرهای پنیر بدون نان به کتوز بپردازید. برعکس ، برای داشتن سلامتی و عملکرد خوب ، باید یک رژیم غذایی متعادل داشته باشیم.


بنابراین "رژیم غذایی متعادل" دقیقاً به چه معناست؟

برای مبتدیان ، من می خواهم در مورد هدف از مصرف غذا و نوشیدنی صحبت کنم. غذا و نوشیدنی یک سیستم انتقال مواد مغذی برای بدن ما است. 6 ماده مغذی ضروری وجود دارد. معنای اساسی اینکه همه برای عملکرد صحیح بدن انسان حیاتی است.

کربوهیدرات ها

چربی ها

پروتئین

اب

ویتامین ها

مواد معدنی

در مرحله بعدی ، می خواهم به طور مختصر در مورد چند استراتژی برای انتخاب بهتر مواد غذایی بحث کنم. این جایی است که بسیاری از افراد گیج می شوند. فروشگاه های مواد غذایی و رستوران ها پر از گزینه هستند. در زیر یک نمودار ساده برای کمک به شما در انتخاب بهتر آورده شده است:

Gra دانه های فرآوری شده ↑ غلات کامل

↓ چربی های ترانس ↑ چربی های سالم و امگا 3

↓ شکر اضافه شده ↑ میوه ها و سبزیجات

↓ سدیم ↑ پروتئین های ناب

↓ الکل و سودا ↑ آب

در اینجا چند مثال برای کمک به شما در درک بهتر نحوه استفاده از نمودار بالا آورده شده است:

- انتخاب جو دوسر آماده برش استیل به جای نوار غلات برای صبحانه

-خرید کره بادام زمینی طبیعی به جای کره بادام زمینی حاوی روغنهای هیدروژنه

-خوردن یک سیب به جای نوشیدن آب سیب

-خواندن راهنمای تغذیه در پیشخوان اغذیه فروشی ، بنابراین می توانید گوشت ناهار سدیم کمتری پیدا کنید

-به جای نوشابه گازدار ، در طول روز روی آب بکشید

نکته آخر

اینکه می خواهم در مورد پایداری بحث کنم. من در مورد شیوه های کشاورزی صحبت نمی کنم. من در مورد نحوه غذا خوردن صحبت می کنم شما باید غذاهایی را پیدا کنید که دوست دارید آنها را بخورید ، که می دانید چگونه آنها را تهیه کنید و برای برنامه هایتان عملی است. یک شکایت که اغلب می شنوم این است: "غذای سالم طعم خوبی ندارد." معنای واقعی آن این است که شما ممکن است بخواهید در کلاس آشپزی شرکت کنید یا نحوه استفاده بهتر از ادویه ها را بیاموزید. یک قطعه مرغ پخته شده خشک و بدون ادویه ، ناخالص است. اما ، همان قطعه مرغ در دمای / زمان مناسب پخته شده و به درستی چاشنی شده بسیار لذیذ است. وقت آشپزی ندارید؟ می توانید آخر هفته وعده های غذایی را آماده کنید سپس قسمت هایی را منجمد کنید یا می توانید از رستوران سفارش خوراکی کنید. هر کاری انجام می دهید ، کاری منطقی ، کاری که می توانید به آن بچسبانید و کاری را که از آن لذت می برید پیدا کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
دسته بندی مقالات
0 محصول
ادامه خرید
تایید و تکمیل خرید
مجموع سبد
0 تومان