جستجوی سریع
/ مجله مهرسا / ویژگی های مهد کودک استاندارد

ویژگی های مهد کودک استاندارد

با توجه به اشتغالات هر چه بیشتر والدین و شاغل شدن بیشتر مادران نیاز به انتخاب مهد کودک خوب بیشتر می شود ، والدین مجبورند کودکشان برای ساعاتی به مهد کودک بسپارند بنابراین محیط مهد و مربیان نقش زیادی در رشد کودک دارند و انتخاب مهد کودک مناسب موضوع مهمی است و یکی از دغدغه های همیشگی والدین است . در ادامه مقاله به مواردی که برای انتخاب مهد کودک باید به آنها توجه کنید و از ویژگی های مهد کودک خوب و استاندارد هستند را بیان می کنیم .

محیط فیزیکی مهد کودک
به محیط فیزیکی ، وسایل و پوشش کف توجه نمایید . در یک مهد کودک مناسب محیط داخلی تمیز و در وضعیت خوبی است ، خوب نورپردازی شده است و خوب تهویه می شود ، محل بازی ایمن در بیرون وجود دارد ، وقتی همه بچه ها حضور دارند محیط شلوغ به نظر نمی رسد . محل مهد زیاد نباید نزدیک خیابان باشد زیرا سرو صدای زیاد خیابان آزاردهنده است .

اسباب بازی و تجهیزات مهد کودک
یکی دیگر از خصوصیات مهد کودک استاندارد نوع اسباب بازی های موجود در آن است . اسباب بازی ها باید برای نوزادان ، نوباوگان و کودکان متناسب با سن وجود داشته باشند و در قفسه هایی که در دسترس کودکان باشد چیده شده اند . تخت بچه ، نیمکت بچه ، میزها و صندلی های کوچک مخصوص کودک وجود دارند و در محوطه بیرونی نیز اسباب بازی های سواری کوچک ، تاب و محوطه ماسه بازی وجود دارد .

فعالیت های روزمره مهد کودک مناسب
برنامه روزانه اوقاتی را برای بازی فعال ، بازی آرام ، چرت زدن ، غذای سبک و وعده های غذا را شامل می شود . این برنامه برای اینکه نیازهای فردی کودکان را برآورده کند انعطاف پذیر است نه خشک . جو صمیمانه و حمایت کننده است و کودکان هرگز بدون نظارت رها نمی شوند .

تعامل بین کودکان و بزرگسالان
مراقبت کنندگان بی درنگ به نیازهای نوزادان پاسخ می دهند ، آنها را بغل می کنند ، برای آنها آواز می خوانند ، با آنها صحبت می کنند و برای آنها کتاب می خوانند .

صلاحیت های مراقبت کنندگان و رابطه آنها با والدین در یک مهد کودک خوب
مراقبت کنندگان در زمینه رشد کودک ، کمک های والیه و ایمنی آموزش دیده اند ، در هر زمانی از والدین استقبال می شود ، مراقبت کنندگان به طور مکرر با والدین درباره رفتار و رشد کودک صحبت می کنند .

مجوز کار
مهد کودک باید از بهزیستی و نهادهای مرتبط مجوز کار داشته باشد .


267 بازدید 19 آبان 1400, 08:54
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
0 کالا
بستن
مجموع سبد
0 تومان
ثبت سفارش