/ / کودکان و طلاق والدین

کودکان و طلاق والدین

کودکان و طلاق

برای کودکان ، جدایی و طلاق می تواند یک زمان غم انگیز ، استرس زا و گیج کننده باشد. اما روش هایی وجود دارد که به فرزندانتان کمک می کند تا از پس جدایی بربیایند.

کمک به فرزندتان از طریق طلاق

جدایی یا طلاق یک تجربه کاملاً استرس زا و عاطفی برای همه افراد درگیر است ، اما کودکان اغلب احساس می کنند همه دنیای آنها وارونه شده است. در هر سنی ، ممکن است آسیب زا باشد که شاهد انحلال ازدواج والدین و از هم پاشیدگی خانواده باشید. بچه ها ممکن است احساس شوک ، عدم اطمینان یا عصبانیت کنند. حتی ممکن است برخی احساس گناه کنند و خود را مسئول مشکلات موجود در خانه بدانند. طلاق هرگز فرآیندی یکپارچه نیست و به ناچار چنین زمان انتقالی بدون اندکی اندوه و سختی اتفاق نمی افتد. اما شما می توانید با توجه به اولویت اصلی خود در جهت رفاه فرزندان ، به طور چشمگیری درد آنها را کاهش دهید.

وقتی فرزندان یاد می گیرند با شرایط ناآشنا کنار بیایند ، صبر ، اطمینان و گوش شنوایی شما می تواند تنش را به حداقل برساند. با تهیه روال هایی که فرزندانتان می توانند به آن اعتماد کنند ، به آنها یادآوری می کنید که می توانند برای ثبات ، ساختار و مراقبت روی شما حساب کنند. و با برقراری رابطه کاری با همسر سابق خود می توانید به فرزندان خود کمک کنید تا از استرس و ناراحتی ناشی از تماشای پدر و مادر درگیری جلوگیری کنند. با حمایت شما ، فرزندان شما نه تنها می توانند با موفقیت در این زمان ناخوشایند حرکت کنند ، بلکه حتی احساس دوست داشتنی ، اعتماد به نفس و قدرتمندی می کنند - و حتی با پیوند نزدیکتر به هر دو والدین.


آنچه فرزند شما در هنگام طلاق از مادر و پدر می خواهد

- من به هر دوی شما احتیاج دارم که درگیر زندگی من باشم. لطفاً با من تماس بگیرید ، ایمیل بزنید ، پیامک کنید و سوالات زیادی از من بپرسید. وقتی درگیر نمی شوی ، احساس می کنم مهم نیستم و تو واقعاً مرا دوست نداری.
- لطفاً جنگ را متوقف کنید و برای کنار آمدن با یکدیگر سخت کار کنید. سعی کنید در مورد مسائل مربوط به من به توافق برسید. وقتی درمورد من دعوا می کنید ، فکر می کنم کار اشتباهی انجام داده ام و احساس گناه می کنم.
- من می خواهم هر دو شما را دوست داشته باشم و از زمانی که با هر یک از شما می گذرانم لذت ببرم. لطفاً از من و زمانی که با هر یک از شما می گذرانم حمایت کنید. اگر حسادت یا ناراحتی دارید ، احساس می کنم باید طرف خود را بگیرم و یکی از والدین را بیش از دیگری دوست داشته باشم.
- لطفاً مستقیماً با یکدیگر ارتباط برقرار کنید تا مجبور نشوم بین شما پیام بفرستم.

- وقتی در مورد والدین دیگرم صحبت می کنید ، لطفاً فقط چیزهای خوب بگویید یا اصلاً چیزی نگویید. وقتی می گویید چیزهای ناشایست در مورد والدین دیگر من نیست ، احساس می کنم انتظار دارید طرف شما را بگیرم.
- لطفاً به یاد داشته باشید که من هر دوی شما را در زندگی ام می خواهم. من روی مادر و پدرم حساب می کنم تا مرا بزرگ کنند ، آنچه را که مهم است به من بیاموزند و در صورت بروز مشکل به من کمک کنند.


 

 
 

 


چگونه به بچه ها در مورد طلاق بگوییم

وقتی صحبت از طلاق شما به بچه ها می شود ، بسیاری از والدین یخ می زنند. قبل از اینکه بنشینید و صحبت کنید ، با تهیه آنچه می خواهید بگویید ، مکالمه را هم از نظر خودتان و هم از فرزندان کمی راحت تر کنید. اگر می توانید سوالات سختی را پیش بینی کنید ، زودتر با اضطراب خود کنار بیایید و آنچه را که به آنها خواهید گفت ، با دقت برنامه ریزی کنید ، برای کمک به فرزندانتان در تهیه اخبار مجهزتر خواهید بود.


چه بگویم و چگونه بگویم

هرچند دشوار است ، سعی کنید لحنی همدلانه داشته باشید و مهمترین نکات را از همان ابتدا برطرف کنید. به فرزندان خود از یک توضیح صادقانه - اما کودک پسند - بهره مند شوید.

حقیقت را بگو. فرزندان شما حق دارند بدانند که چرا شما طلاق می گیرید ، اما دلایل طولانی مدت فقط ممکن است آنها را گیج کند. چیزی ساده و صادقانه انتخاب کنید ، مانند "دیگر نمی توانیم کنار بیاییم". شاید لازم باشد به فرزندان خود یادآوری کنید که گرچه گاهی اوقات والدین و بچه ها همیشه با هم کنار نمی آیند ، والدین و بچه ها دیگر از دوست داشتن یکدیگر متوقف نمی شوند یا از یکدیگر طلاق می گیرند.


 

 
 

 


بگو دوستت دارم." هرچقدر ساده به نظر برسد ، به فرزندان خود اطلاع دهید که عشق شما به آنها تغییر نکرده است ، یک پیام قدرتمند است. به آنها بگویید هنوز از همه لحاظ مراقب آنها خواهید بود ، از تعمیر صبحانه گرفته تا کمک به آنها در انجام مشق شب.

تغییرات آدرس با تأیید اینکه برخی چیزها متفاوت خواهد بود و سایر موارد ، سوالات فرزندان خود را در مورد تغییر در زندگی آنها دفع کنید. به آنها بگویید که در کنار هم می توانید با هر جزئیات کنار بیایید.


از سرزنش پرهیز کنید

صادق بودن با بچه ها بسیار مهم است ، اما بدون انتقاد از همسرتان. این امر به ویژه هنگامی می تواند دشوار باشد که حوادث آسیب زایی مانند خیانت رخ داده باشد ، اما با کمی دیپلماسی می توانید از انجام بازی سرزنش پرهیز کنید.

یک جبهه متحد ارائه دهید. تا آنجا که می توانید ، سعی کنید از قبل درمورد توضیحی در مورد جدایی یا طلاق خود توافق کنید - و به آن پایبند باشید.

مکالمات خود را برنامه ریزی کنید. قبل از هرگونه تغییر در تنظیمات زندگی برنامه ریزی کنید تا با فرزندان خود صحبت کنید. و برنامه ریزی کنید که در صورت امکان وقتی همسرتان حضور دارد صحبت کنید.

خویشتنداری کنید. هنگام بیان دلایل جدایی نسبت به همسرتان احترام بگذارید.


 

 
 

 


چقدر باید اطلاعاتی در مورد طلاق به فرزندم بدهم؟

به خصوص در ابتدای جدایی یا طلاق ، باید میزان گفتن به فرزندان خود را انتخاب و انتخاب کنید. با دقت فکر کنید که چگونه اطلاعات خاصی روی آنها تأثیر می گذارد.

از سن آگاه باشید. به طور كلی ، كودكان كوچكتر به جزئیات كمتری احتیاج دارند و با یك توضیح ساده بهتر عمل می كنند ، در حالی كه كودكان بزرگتر ممكن است به اطلاعات بیشتری نیاز داشته باشند.
اطلاعات لجستیکی را به اشتراک بگذارید. به بچه ها در مورد تغییر در زندگی ، مدرسه یا فعالیت هایشان بگویید ، اما آنها را با جزئیات غرق نکنید.
واقعی نگه دار مهم نیست که چه مقدار یا چه کم تصمیم دارید به بچه های خود بگویید ، به یاد داشته باشید که اطلاعات باید بیش از هر چیز دیگری صادق باشد.


 

 
 

 به فرزندتان کمک کنید تا طلاق را درک کند
برای بچه ها ، طلاق می تواند یک خسارت شدید باشد - از دست دادن پدر یا مادر ، از بین رفتن خانواده یا به سادگی از دست دادن زندگی که آنها می دانستند. با کمک به آنها در ابراز احساسات می توانید به فرزندان خود در غم و اندوه خود کمک کرده و خود را با شرایط جدید سازگار کنند.
گوش کن. فرزند خود را تشویق کنید که احساسات خود را به اشتراک بگذارد و واقعاً به آنها گوش دهد. آنها ممکن است از چیزهایی که ممکن است انتظار نداشته باشید غم ، از دست دادن یا ناامیدی داشته باشند.

به آنها کمک کنید کلماتی برای احساساتشان پیدا کنند. طبیعی است که کودکان در بیان احساسات خود مشکل داشته باشند. می توانید با مشاهده خلق و خوی آنها و تشویق آنها به صحبت ، به آنها كمك كنید.

بگذارید صادق باشند. ممکن است کودکان از ترس آسیب رساندن به شما تمایلی به احساس واقعی خود نداشته باشند. به آنها بگویید هرچه می گویند اشکالی ندارد. آنها ممکن است شما را به خاطر طلاق سرزنش کنند اما اگر نتوانند احساسات صادقانه خود را تقسیم کنند ، کار سخت تری در این زمینه خواهند داشت.

صحبت درمورد طلاق را به یک روند مداوم تبدیل کنید. با بالارفتن و بلوغ کودکان ، آنها اغلب سوالات ، احساسات یا نگرانی های جدیدی درباره آنچه اتفاق افتاده است دارند ، بنابراین ممکن است بخواهید بارها و بارها از همان زمین عبور کنید.

احساسات آنها را تصدیق کنید. شما ممکن است نتوانید مشکلات آنها را برطرف کنید یا غم و اندوه آنها را به خوشبختی تغییر دهید ، اما برای شما مهم است که احساسات آنها را به جای رد کردن آنها ، تصدیق کنید. همچنین می توانید با نشان دادن درک خود ، اعتماد را جلب کنید.


 

 
 

 به بچه ها بگویید که تقصیری ندارند

بسیاری از بچه ها معتقدند که آنها کاری با طلاق داشته اند ، یادآوری زمان هایی که با والدین خود مشاجره می کنند ، نمرات ضعیف می گیرند یا به مشکل برمی خورند. برای کمک به کودکان خود این تصور غلط را کنار بگذارند:

رکورد را مستقیم تنظیم کنید. تکرار کنید که چرا تصمیم به طلاق گرفتید. گاهی شنیدن دلیل واقعی تصمیم شما می تواند کمک کند.

صبور باش. به نظر می رسد بچه ها یک روز "آن را دریافت می کنند" و روز دیگر احساس عدم اطمینان می کنند. با حوصله با سردرگمی یا سو mis تفاهم کودک خود رفتار کنید.

اطمینان خاطر. هرچند وقت که لازم بود به فرزندان خود یادآوری کنید که هر دو والدین همچنان آنها را دوست دارند و آنها هیچ مسئولیتی در قبال طلاق ندارند.


 

 
 

 اطمینان و عشق بدهید

کودکان در صورت حمایت و عشق مورد نیاز توانایی بهبودی چشمگیری دارند. گفتارها ، اعمال و توانایی ثابت ماندن شما همه ابزار مهمی برای اطمینان خاطر فرزندانتان از عشق تغییر ناپذیر شماست.

هر دو والدین آنجا خواهند بود. به بچه های خود بگویید که حتی اگر شرایط جسمی خانواده نیز تغییر کند ، آنها می توانند به روابط دوستانه و سالم خود با پدر و مادر ادامه دهند.

اشکالی نخواهد داشت به بچه ها بگویید که همه چیز همیشه آسان نخواهد بود ، اما نتیجه می گیرد. دانستن همه چیز خوب می تواند انگیزه ای برای فرزندان شما باشد تا به موقعیت جدیدی فرصت دهند.

نزدیکی نزدیکی جسمی - به صورت در آغوش گرفتن ، ضربه زدن روی شانه ، یا نزدیكی ساده - راهی قدرتمند برای اطمینان دادن به فرزندتان از عشق شماست.

صادق باش وقتی بچه ها نگرانی یا اضطراب ایجاد می کنند ، صادقانه پاسخ دهید. اگر پاسخ را نمی دانید ، به آرامی بگویید که در حال حاضر مطمئن نیستید ، اما متوجه خواهید شد و اشکالی نخواهد داشت.


 

 
 

 از طریق طلاق ثبات ایجاد کنید

اگرچه یادگیری انعطاف پذیری برای بچه ها خوب است ، اما انعطاف پذیری همزمان با بسیاری از شرایط جدید بسیار دشوار است. به کودکان خود کمک کنید تا با ایجاد هرچه بیشتر ثبات و ساختار در زندگی روزمره خود را تغییر دهند.

به یاد داشته باشید که ایجاد ساختار و تداوم به این معنی نیست که شما به برنامه های سفت و سخت احتیاج دارید یا اینکه روال مادر و پدر باید دقیقاً یکسان باشد. اما ایجاد برخی روال های منظم در هر خانه و برقراری ارتباط مداوم با فرزندانتان در مورد انتظارات ، احساس آرامش و ثبات را در فرزندان شما ایجاد می کند.


راحتی روزمره گی

بچه ها وقتی می دانند چه انتظاری دارند ، احساس امنیت و امنیت بیشتری می کنند. دانستن اینکه حتی در هنگام تغییر منزل ، زمان صرف غذا به مشق شب می رسد و به عنوان مثال حمام می تواند خیال کودک را راحت کند.

حفظ روال همچنین به معنای ادامه رعایت قوانین ، پاداش ها و نظم و ترتیب در مورد فرزندانتان است. با رعایت نکردن محدودیت ها یا اجازه نقض قوانین ، در مقابل وسوسه غنیمت شمردن بچه ها مقاومت کنید.


مراقب خودت باش

اولین دستورالعمل ایمنی برای موارد اضطراری هواپیما این است که ماسک اکسیژن را قبل از استفاده از آن روی کودک بگذارید. وقتی صحبت از کمک به طلاق به فرزندانتان می رسد ، پیام خانه این است: از خود مراقبت کنید تا بتوانید در کنار فرزندان خود باشید.


 

 
 

 کنار آمدن با طلاق یا جدایی

قطع رابطه می تواند انواع احساسات دردناک و ناراحت کننده را تحریک کند. در عین ناراحتی از دست دادن رابطه ، ممکن است نسبت به آینده احساس سردرگمی ، انزوا و ترس کنید. با یادگیری نحوه کنار آمدن با درد جدایی یا طلاق به روش های سالم ، بهتر می توانید آرامش خود را حفظ کنید و به کودکان خود کمک کنید تا احساس آرامش بیشتری داشته باشند.

اغلب ورزش کنید و یک رژیم غذایی سالم داشته باشید. ورزش استرس و ناامیدی متمرکز را که در طلاق معمول است ، برطرف می کند. و اگرچه پخت و پز در خانه (یا یادگیری آشپزی برای یک نفر) بیشتر از سفارش به تلاش احتیاج دارد ، اما خوردن غذای سالم باعث می شود که از درون و بیرون احساس بهتری داشته باشید - بنابراین از غذاهای ناخواسته و راحتی صرف نظر کنید.

دوستان را اغلب ملاقات کنید. اجتناب از دیدن دوستان و خانواده ای که به ناچار در مورد طلاق سوال می کنند ، وسوسه انگیز است - اما واقعیت این است که حمایت رو در رو از دیگران برای از بین بردن استرس ناشی از جدایی و عبور از این شرایط دشوار امری حیاتی است. . اگر نمی خواهید در مورد جدایی خود صحبت کنید ، فقط از دوستان بخواهید از موضوع خودداری کنند.

نگه داشتن یک مجله. نوشتن احساسات ، افکار و خلق و خوی شما می تواند به شما در از بین بردن تنش ، غم و عصبانیت کمک کند. هرچه زمان می گذرد ، می توانید به گذشته خود نگاه کنید.

به دنبال پشتیبانی باشید

حداقل ، طلاق پیچیده و استرس زا است - و بدون حمایت می تواند ویرانگر باشد.

به دوستان تکیه دهید. در مورد احساسات دشواری که احساس می کنید - مانند تلخی ، عصبانیت ، سرخوردگی - با دوستان یا یک گروه پشتیبانی رو در رو صحبت کنید تا این مسئله را به فرزندان خود نگویید. اگر هنگام ازدواج از حلقه اجتماعی خود غافل شده اید و احساس نمی کنید کسی را به او اعتماد کنید ، برای ایجاد دوستی های جدید هرگز دیر نیست.

هرگز احساسات منفی را به فرزند خود خالی نکنید. هر کاری که می کنید ، از کودک خود استفاده نکنید و آن را مانند صحبت با یک دوست صحبت کنید.

به خندیدن ادامه دادن. سعی کنید تا آنجا که می توانید طنز تزریق کنید و به زندگی خود و فرزندان خود بازی کنید. این می تواند استرس را از بین ببرد و به همه شما از اندوه و عصبانیت خلاص شوید.

به یک درمانگر مراجعه کنید. اگر احساس خشم ، ترس ، اندوه ، شرم یا گناه شدیدی دارید ، یک متخصص حرفه ای پیدا کنید تا به شما کمک کند تا این احساسات را برطرف کنید.

آن را به جای دیگری ببرید. هرگز در حضور فرزندان خود بحث نکنید ، خواه این کار حضوری باشد یا تلفنی. از همسر سابق خود بخواهید یک بار دیگر صحبت کند ، یا گفتگو را به طور کامل کنار بگذارید

از درایت استفاده کنید. از گفتگو با فرزندان در مورد جزئیات رفتار والدین دیگر خودداری کنید. این قدیمی ترین قانون کتاب است: اگر چیز خوبی برای گفتن ندارید ، اصلاً چیزی نگویید.

خوب باش. در تعامل با همسر سابق خود مودب باشید. این نه تنها الگوی خوبی برای بچه های شما است بلکه می تواند سابق شما را به لطف در پاسخ دادن ترغیب کند.

خوش بین باش. انتخاب کنید که بر نقاط قوت همه اعضای خانواده تمرکز کنید. کودکان را به همان کار تشویق کنید.

روی آن کار کن. ایجاد روابط دوستانه با همسر سابق خود را هر چه سریعتر در اولویت قرار دهید. تماشای صمیمی بودن شما می تواند به کودکان اطمینان دهد و مهارت حل مسئله را نیز بیاموزد.


 

 
 

 


کمک حرفه ای برای بچه ها در پی طلاق

برخی از کودکان با مشکلات نسبتاً کمی طلاق را پشت سر می گذارند ، در حالی که بعضی دیگر اوقات بسیار دشواری را سپری می کنند. احساس یک سری احساسات دشوار برای کودکان طبیعی است ، اما وقت ، عشق و اطمینان باید به آنها کمک کند تا بهبود یابند. اگرچه کودکان شما بیش از حد تحت فشار مانده اند ، ممکن است لازم باشد از متخصصان کمک بگیرید.


واکنشهای طبیعی به طلاق یا جدایی

اگرچه احساسات شدید می تواند برای بچه ها سخت باشد ، اما واکنش های زیر برای کودکان پس از طلاق طبیعی است.

عصبانیت بچه های شما ممکن است خشم ، عصبانیت و کینه خود را از شما و همسرتان به دلیل از بین بردن حس عادی بودن ابراز کنند.
اضطراب طبیعی است که کودکان وقتی با تغییرات بزرگی در زندگی خود روبرو می شوند احساس اضطراب کنند.
افسردگی خفیف غم و اندوه در مورد وضعیت جدید خانواده طبیعی است و غم و اندوه همراه با احساس ناامیدی و درماندگی به شکل خفیف افسردگی در می آیند.


 

 
 

 


پرچم های قرمز برای مشکلات جدی تر

اگر بعد از چند ماه از طلاق اوضاع به جای بهتر شدن بدتر شود ، ممکن است نشانه این باشد که کودک شما در افسردگی ، اضطراب یا عصبانیت گیر کرده است و می تواند از برخی حمایت های اضافی استفاده کند. مراقب این علائم هشدار دهنده افسردگی یا اضطراب مرتبط با طلاق در کودکان باشید:

- مشکلات خواب
- تمرکز ضعیف
- مشکل در مدرسه
- سو مصرف مواد مخدر یا الکل

- اختلالات خودزنی ، برش یا اختلالات خوردن
- طغیان های مکرر عصبانی یا خشن
- کناره گیری از عزیزان
- بی علاقگی به کارهای دوست داشتنی


این یا سایر علائم هشدار دهنده مربوط به طلاق را با پزشک ، معلمان کودک خود در میان بگذارید یا برای راهنمایی در زمینه کنار آمدن با مشکلات خاص با یک کودک درمانگر مشورت کنید.


368 بازدید 28 آبان 1399, 14:51
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.