/ / خانه تان را بهاری کنید

خانه تان را بهاری کنید

آیا تمایل دارید تغییری در دکوراسیون منزل خود با استفاده از گل های همیشه بهار بوجود بیاورید؟ چنانچه قصد تغییر در دکوراسیون و شکل ظاهری منزل خود دارید، گل می تواند یکی از بهترین راه کارها برای این امر باشد.

گل ها بدون اینکه وقت زیادی از شما بگیرند، به آسانی و به بهترین شکل فضای خانه را رمانتیک می کنند. وقتی دکور منزل تان را برای یک مناسبت خاص تغییر می دهید و دوست دارید به بالکن، حیاط، راهرو یا میز غذاخوری روح تازه ای ببخشید، سراغ گل های طبیعی بروید.


خیلی مواقع برای داشتن بهترین مبلمان ماه ها جست وجو می کنیم، مجلات مختلف را بررسی یا به بازار مبل سری می زنیم. اما جالب است بدانید یکی از راه حل هایی که باعث می شود خانه تان شیک و البته رویایی جلوه کند، حضور دائمی گل هایی طبیعی است. چه خوب می شود اگر به جای تغییر دائمی مبلمان منزل، با هزینه ای به مراتب کمتر، حضور گل را در خانه تان همیشگی کنید، اینگونه می توانید معجزه تغییر فضا با حضور تنها چند شاخه گل را از نزدیک احساس کنید.


نشیمن را جدی بگیرید

نشیمن فضای صمیمی تری را در ذهن القا می کند و اغلب از مبلمان با رنگ های شادتر برای این فضا استفاده می شود. افراد خانواده شب هنگام در این فضا دور هم جمع می شوند و آرامش این فضا به حضور دائمی جمع های خانوادگی کمک می کند. یکی از راه های وجود این آرامش، ایجاد دکوراسیونی متناسب با فضاست. طبیعت با حضور گل ها، راهی آسان برای حفظ سلامت روان، پیش روی ما گذاشته است.

تحقیقات نشان می دهد تماشای گل های رنگارنگ می تواند تاثیراتی سریع تر از آنچه فکرش را می کنید، بر شادی و رضایت مندی داشته باشند. با هدیه دادن حتی یک شاخه گل یا یک گلدان کوچک، به سرعت می توان تغییر روحیه فرد را مشاهده و او را شاد کرد. لبخند، نخستین و مهم ترین نشانه این تغییر است. گلدانی مانند بنفشه آفریقایی که گل های رنگارنگ دارد، بهترین انتخاب برای فضای نشیمن است.

گل ها با رنگ های متنوع شان هر مکانی را برای همه دوست داشتنی تر می کنند. با گل آرایی منزل در فصل زمستان، می توانید به استقبال بهار بروید. موج مثبتی که از طرف گل ها در محیط ساطع می شود بسیار آرامش بخش است. تقریبا در تمام فضاهای خانه می توان از گل و گلدان استفاده کرد. در کتابخانه، آشپزخانه، پذیرایی، نشیمن و حتی در فضایی مثل دستشویی و حمام گل های رنگی قراردهید.

پذیرایی؛ میزبانی با گل

پذیرایی در خانه های ما مهمترین فضا برای حضور مهمان است. برای اینکه یک میزبان متفاوت باشید، باید دکوراسیون منزل متفاوتی هم داشته باشید. دکوراسیون متفاوت تنها به معنای داشتن مبلمانی خاص، دکوری جذاب و کریستال هایی گرانقیمت نیست؛ حضور دائمی چند شاخه گل روی میز پذیرانی، خوش سلیقه بودن شما را به رخ مهمان تان می کشد. شما به راحتی می توانید رنگ گل ها را با فضای خانه تان هماهنگ کنید یا حتی از تضاد رنگی بهره ببرید. برای تزئین میز ناهار یا شام در مراسم و مناسبت ها از دسته گل های کوچک تر استفاده کنید.


اتاق خواب؛ فضایی شاد و رویایی

اگر اتاق شما مشرف به یک تراس است، مشکلی برای نگهداری گل ندارید اما اگر از گل در فضای اتاق استفاده می کنید، گذاشتن تنها چند شاخه گل (حتی اگر حساسیتی هم ندارید) روی یک میز اتاق کفایت می کند. بهترین انتخاب شما برای گذاشتن گل در یک اتاق ساده، استفاده از گل هایی با رنگ های شاد و تند است. اینکه تنها یک نوع گل خاص را در گلدان قرار دهید یا گل هایی متفاوت انتخاب کنید، کاملا به سلیقه خودتان بستگی دارد.

نکته مهم دیگر گلدانی است که گل ها را در آن قرار می دهید، مثلا یک گلدان زیبا، یک کوزه تکرنگ یا حتی یک قوری قدیمی، ایده جالبی به نظر می رسد. همیشه در کنار داشتن چند شاخه گل طبیعی، حضور گلدان های گل را فراموش نکنید؛ گلدان ها عمر طولانی و ماندگاری بیشتری به گل می دهند.

آشپزخانه؛ پاتوق گلدان های لی لی پوتی

اگر پنجره آشپزخانه شما روی یک حیاط پر گل یا یک طبیعت زیبا باز می شود، خوشا به سعادت تان. بسیاری از طراحان از حضور چنین پنجره ای در آشپزخانه به خوبی بهره می برند و سینک ظرفشویی را طوری چیدمان می کنند که رو به طبیعتی آرامش بخش باشد. خب در خانه های آپارتمانی ما که چنین امکانی وجود ندارد چه کار باید کرد؟

بهترین جا برای قرار دادن گلدان گل، میز ناهارخوری یا روی پوشش اُپن آشپزخانه است. برای آشپزخانه از گل هایی با ساقه های کوتاه تر استفاده کنید. برای گلدان هم، گلدان های کوتاه تر و پهن تر انتخاب کنید تا وقتی روی میز می نشینید، زاویه دید افراد خانواده مختل نشود.


325 بازدید 18 اردیبهشت 1400, 16:47
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.