/ / 15 واقعیت شگفت آور درباره بارداری دوقلوها

15 واقعیت شگفت آور درباره بارداری دوقلوها

نرخ تولد دوقلو در هند از هر 1000 تولد 4 است. در حقیقت ، طی دو دهه گذشته شاهد افزایش ده برابری نرخ دوقلوزایی بوده ایم. به گفته متخصصان ، حدود 30 تا 50 درصد از تمام بارداری های دوقلوها نتیجه درمان های ناباروری است. نه فقط این ، حقایق شگفت آور دیگری نیز در مورد بارداری دوقلوها وجود دارد. در اینجا لیستی از 15 واقعیت از این قرار است:
1. از بین رفتن سندرم دوقلو
مطالعات نشان می دهد که 10 تا 15 درصد از تولد های تک قلویی به صورت دوقلو آغاز می شود. اما اغلب اوقات یکی در اوایل بارداری در پدیده ای به نام "سندرم دوقلوی ناپدید شده" گم می شود (یک دوقلو می تواند دیگری را بخورد).

2. دوقلوها می توانند پدرهای مختلفی داشته باشند
این می تواند هنگامی اتفاق بیفتد که یک زن در طی یک ماه دو تخمک آزاد کند در حالی که یک تخمک وجود ندارد. وقتی این دو تخمک توسط اسپرم مردان مختلف بارور می شوند ، زنان می توانند دوقلو با پدرهای مختلف به دنیا آورند ، اما این بسیار نادر است.
3. دوقلوها زبان خود را دارند
اگر می بینید که نوزادان دوقلو در حال مکالمه بین خود هستند و آن را با لهو زدن اشتباه می گیرند ، اشتباه می کنید. طبق یک مقاله تحقیقاتی در ژورنال انستیتوی زبانشناسی عمومی ، دوقلوها به زبانی به نام رمزنگاری صحبت می کنند که فقط آنها می توانند درک کنند. این زبان با بزرگتر شدن دوقلوها و یادگیری زبانهای دیگر ناپدید می شود.

4. دوقلوها می توانند به مادر کمک کنند تا عمر طولانی تری داشته باشد
محققان دانشگاه یوتا که بین سالهای 1800 تا 1970 سوابق مرگ و تولد را مطالعه کردند ، دریافتند که مادران دوقلو نسبت به مادرانی که دوقلو ندارند ، عمر طولانی تری دارند.

5. دو نوع دوقلو
دوقلوها دو نوع هستند - برادرانه و یکسان. دوقلوهای برادر بیشتر از دوقلوهای همسان شیوع دارند. این به این دلیل است که دوقلوهای یکسان نیاز به شکافتن یک تخمک بارور دارند که نادر است. در حالی که دوقلوهای برادرانه زمانی اتفاق می افتند که دو تخمک جداگانه توسط دو نطفه جداگانه بارور شوند.

6. دوقلوهای برادرانه و درمان باروری
اگر کسی بدون انجام هرگونه روش درمانی باروری دوقلوهای غیر همسان داشته باشد ، احتمال داشتن ست دوم حدود 1 در 3000 است.

7. زمان تولد دوقلو
بیش از 50 درصد دوقلوها قبل از هفته 37 به دنیا می آیند.

8- سابقه خانوادگی و احتمال دوقلو شدن شما
اگر در خانواده شما سابقه دوقلو وجود داشته باشد ، احتمال دوقلو شدن بیشتر است.

9. بارداری دوقلو نیاز به مراقبت بیشتر دارد
زنان باردار با دوقلو بیشتر مستعد ابتلا به کم خونی هستند ، بنابراین باید بیشتر مراقب سلامتی خود باشند.

10. کودک A و Baby B
دوقلویی که نزدیک به دهانه رحم در حال رشد است کودک A و دیگری به نام کودک B نامیده می شود.

11. احتمال C-sec بیشتر است
زایمان واژینال همیشه یک گزینه است اما شما احتمال بیشتری دارد که از طریق سزارین زایمان کنید.

12. هر دو دوقلو را می توان با روش های مختلف تولد به دنیا آورد
در برخی موارد ، کودک A به صورت واژینال متولد می شود و نوزاد B با C انجام می شود. این امر معمولاً در صورتی اتفاق می افتد که کودک B علائم پریشانی را نشان دهد زیرا دو دور از انقباضات رحمی را پشت سر گذاشته است.

13. زایمان با دوقلوها بیشتر است
زایمان گاهی با دوقلوها بیشتر از حد معمول است ، اما زایمان خیلی بیشتر طول نمی کشد زیرا بیشتر دوقلوها با فاصله چند دقیقه متولد می شوند.

14. شما باید کالری اضافی بخورید
برای شیردهی به دوقلوها باید حداقل 500 کالری اضافی داشته باشید. برای مشاوره و پشتیبانی می توانید با یک مشاور شیردهی نیز ملاقات کنید.

15- باید احتیاط بیشتری داشته باشید
هنگامی که دوقلو باردار هستید ، باید حداقل 2700 کالری در یک روز مصرف کنید. احتمالاً برای شما ویتامین ها و مواد معدنی اضافی تجویز می شود.


21 بازدید 15 فروردین 1400, 16:46
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.