جستجوی سریع
/ مجله مهرسا / جولیا کوک (نویسنده کتاب کودکان)

جولیا کوک (نویسنده کتاب کودکان)

جولیا در سالت ‌لیک سیتی (Salt Lake City) به دنیا آمده است، اما هم‌اکنون در نبراسکا (Nebraska) زندگی می‌کند. او زمانی در سنین جوانی، به کودکان اسکی یاد می‌داد، پس از کسب به‌گفته‌ی خودش، این تجربه‌ی شیرین، به آموزش کودکان و کار با آنها علاقه‌مند شد و این راه را ادامه داد.
سال‌ها پیش، وقتی جولیا به‌دنبال داستانی برای بیان تفاوت چوقولی‌کردن و صحبت‌کردن به کودکان می‌گشت، کتاب یا داستان مناسبی پیدا نکرد. بنابراین، خودش دست‌به‌کار شد و یک کتاب نوشت؛ او هم‌اکنون نزدیک به صد جلد کتاب درباره‌ی رشد اجتماعی( socialdevelopment) در قالب شخصیت‌های مختلف نوشته است، که بهترین آنها در انتشارات مهرسا نیز منتشر شده‌اند.
جولیا به مدارس زیادی در سراسر دنیا برای سخنرانی درباره‌ی آموزش همگانی و مشاوره می‌رود، در این سفرها، او دیگران را تشویق می‌کند تا از تجربیاتش در این سال‌ها استفاده کنند. از نظر جولیا، ایده‌های بسیاری درجهان وجود دارند که باید جهانی شوند و در اختیار همگان قرار بگیرند.
جولیا زمان بسیاری را برای تحقیق و مشاوره با کودکان، آموزگاران و والدین می‌گذراند، او این تحقیقات و تجربیات را با خلاقیت خود به داستان‌های کودکانه بدل می‌کند، داستان‌هایی که استعداد ذاتی او را در ورود به دنیای کودکان نشان می‌دهند. تمامی فعالیت‌های او به‌عنوان معلم و مشاور، منابع الهام کوک برای نوشتن هستند. هدف اصلی کوک این است که با داستان‌های شاد و به‌یادماندنی بتواند برای مشکلات همیشگی زندگی راه‌حل‌های موثر و کاربردی را به کودکان ارائه بدهد.
به عقیده‌ی کوک، همه‌ی انسان‌ها در این جهان یا کودک هستند، یا کودک بوده‌اند؛ پس اگر شما بتوانید کتابی بنویسید که بر کودکان اثر بگذارد، بر همه‌ی انسان‌ها اثر گذاشته‌اید.
جولیا به‌عنوان نویسنده‌ی کتاب‌های کودک، جوایز بسیاری دریافت کرده است؛ کتاب‌های او که عمدتا مبتنی بر تحقیقات علمی هستند و در انتشارات و نشریه‌های معتبری مانند پَرِنتس مَگِزین (Parent’s Magazine)، نیویورکر (New Yorker)، گرین چایلد مَگِزین (Green Child Magazine) و وبگاه‌هایی مانند یاهو و بِیبی‌زون (Baby Zone) معرفی شده‌اند. او هم‌چنین در خبرگزاری سی‌ان‌ان (CNN) و بسیاری از خبرگزاری‌های دیگر حضور داشته است.


نویسنده کودکان به کودکان می آموزد که نسبت به خود احساس خوبی داشته باشند.
اخیراً وقتی نویسنده کودک جولیا کوک آمد تا درباره کتابها و حرفه نویسندگی خود صحبت کند ، مینوکا کلاس مدرسه ناحیه 201 برخورد ویژه ای داشت.

کوک از خودش به عنوان یک فعل یاد می کند - شخصی که همیشه باید مشغول باشد. او به بچه ها اعتراف می کند که به اختلال نقص توجه مبتلا شده و از سختی نشستن در مدرسه با دستان در آغوش می گوید. او حتی کتابی در مورد ADD نوشت ، "فعل سخت است!" و بچه ها واقعاً می توانند با هم رابطه برقرار کنند.

کوک تاکنون 32 کتاب نوشته است ، همه در مورد مسائل زندگی ، ترس ها و مشکلات و همه به گونه ای است که کودکان می توانند آن را درک کنند.

"من یک بوگر هستم ..." را به او برسانید ، موضوعی که در مورد چیدن بینی شما کم بحث شده است. کوک می گوید همه این کار را می کنند و سپس بچه ها نمی دانند با "آن" چه کار کنند.

"Bully B.E.A.N.S." وجود دارد که به بچه ها و والدین می آموزد چگونه بفهمند قلدری چیست و چگونه می توان جلوی آن را گرفت.
کوک گفت ، 85 درصد دانش آموزان در هنگام زورگویی از بیننده هستند. بنابراین افراد ناظر باید متحد شوند و در توقف زورگویان فعال باشند.

کوک با انواع و اقسام موضوعات حساس ، از له کردن و قطع کردن ، گرفته تا مدیریت طلاق و عصبانیت مقابله می کند.

او به عنوان یک مشاور راهنمایی سابق مدرسه می داند که چگونه کودکان را درک کند و با آنها برخورد کند و دانش آموزان واقعاً به او پاسخ مثبت می دهند.

هنگامی که کوک در اوایل این ماه از مدرسه ابتدایی جونز بازدید کرد ، در مورد مجموع مدرسه در مورد کتابها و موضوعات خود صحبت کرد. در اواخر روز ، او مجدداً بر اساس گروههای سنی با دانش آموزان ملاقات کرد و مدتی را صرف توضیح چگونگی تبدیل کتابهایش از یک نسخه شلخته به یک کتاب منتشر شده کرد.

وی سپس عصر همان روز با والدین و دانش آموزان دیدار کرد و در مورد اینکه چگونه خواندن و یادگیری می تواند به اعتماد به نفس دانش آموزان کمک کند صحبت کرد.

کوک گفت: "اگر کتابی (بچه ها) بخوانید ، می توانید وارد سر آنها شوید و با آنها ارتباط برقرار کنید."
کتاب های او به والدین و همچنین بچه ها آموزش می دهد. کوک در "Scoop" ، از دید کودک که سال می کند ، در مورد کودک ربایی به روشی غیر تهدیدآمیز و دوستانه صحبت می کند. این کتاب به نحوه برخورد "اسکوپرها" با کودکان ، نحوه نگاه آنها به بقیه می پردازد و همچنین نکات ایمنی را برای والدین ارائه می دهد.

حتی هنگامی که کوک فقط در حال صحبت با بچه ها است ، او دائماً به آنها روش هایی می آموزد تا احساس خوبی نسبت به خود داشته باشند. هنگامی که او توضیح داد که چگونه کتابهای خود را توسط شخص دیگری نشان می دهد ، گفت که برای او مهم است که داستان را با صدای بلند بخواند تا هنرمند بتواند نحوه ترسیم آن را ترسیم کند.

وی به دانشجویان گفت: "هرگز اجازه ندهید کسی صدای شما را از شما بگیرد."

او همچنین توضیح داد که گرچه نویسنده خوبی است ، اما در نقاشی مهارت ندارد. و حال او خوب است.

وی گفت: "همه در چیزی مهارت دارند ، اما همه نمی توانند در همه چیز خوب باشند." "اگر نمی توانید هر دو را انجام دهید ناامید نشوید. مشکلی نیست."

کوک دو سگ کمک سگ خود را به همراه آورد. جیک ، لیوان چایواوا و آنگوس ، داشوندی با موهای بلند ، که به او کمک می کند رفتارهای مناسب را به بچه ها آموزش دهد.

کتابهای کوک در مورد آموزش مهارتهای حل مسئله در طول زندگی به کودکان است. وی با موضوعاتی روبرو می شود که والدین گاهی اوقات دشوار می توانند با آنها صحبت کنند به گونه ای که آنها را نترساند و شرمسار نکند.

مدیر Rodney Hiser گفت که کل کادر آموزشی Jones Elementary از این برنامه راضی هستند.

هیزر گفت: "داشتن شخصی برای آموزش در مورد جنبه نوشتن کتاب خوب است." "ما فکر کردیم که بسیار خوب است که در مورد کتاب های او ، موضوعاتش و چگونگی تحمل و درک نسبت به یکدیگر شنیده شود."

مترجم: مریم عظیمی


1 004 بازدید 13 اسفند 1399, 15:42
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.
0 کالا
بستن
مجموع سبد
0 تومان
ثبت سفارش