جستجوی سریع
/ مجله مهرسا / سبک های یادگیری برای پیشرفت شغلی

سبک های یادگیری برای پیشرفت شغلی

10 اسفند 1399 4
651بازدید

یکی از بهترین کارهایی که می توانید برای رسیدن به اهداف شغلی خود انجام دهید ، ادامه یادگیری است. خواه به دنبال کار جدید باشید و یا امیدوارید که در نقش فعلی خود ارتقا پیدا کنید ، رشد دانش دانش و گسترش مهارت های شما به شما در رسیدن به آنجا کمک می کند.

برای یادگیری موثر ، حفظ و استفاده از اطلاعات جدید در محل کار ، ممکن است کمک کند تا درک کنید که با کدام یک از سه سبک یادگیری معمول بیشتر رابطه دارید. این نه تنها به افزایش توانایی شما در به دست آوردن دانش و مهارت های جدید کمک می کند ، بلکه می تواند به شما در شناسایی فرصت های مناسب هنگام جستجوی بهترین کار برای شما کمک کند.

به عنوان مثال ، در حین مصاحبه ها ، ممکن است از کارفرمایان بپرسید که چگونه به کارمندان خود کمک می کنند تا یاد بگیرند و رشد کنند و سپس با استفاده از این اطلاعات روش های آنها را با روش یادگیری ترجیح می دهید.

در اینجا برخی از اطلاعات پیش زمینه در مورد سبک های مختلف یادگیری و لیستی از مشاغل مناسب برای هر روش آورده شده است.

سبک های یادگیری چه ارتباطی با یافتن شغل دارند؟

هر کس اطلاعات جدید را به گونه ای متفاوت یاد می گیرد و حفظ می کند. هنگامی که در مدرسه بودید ، ممکن است متوجه شده باشید که برخی از اطلاعات واضح و روشن احساس می شوند در حالی که سایر دوره ها دشوارتر به نظر می رسند. دلیل این تجارب متنوع اغلب به سبکهای یادگیری ، یا روشی است که در آن شما اطلاعات جدید را پردازش می کنید.

روشی که به طور موثر یاد می گیرید بر بسیاری از جنبه های مختلف زندگی از جمله شغل شما تأثیر می گذارد. برای رشد و پیشرفت در مسیر شغلی منتخب خود ، به طور مداوم در حال یادگیری اطلاعات جدید ، گسترش مهارت های خود و کسب دانش بیشتر خواهید بود. وقتی می فهمید با کدام سبک یادگیری شناخته می شوید ، می توانید از این روش ها در محل کار استفاده کنید و افرادی را که ممکن است به پیشرفت شما علاقه مند باشند مانند مدیر و هم تیمی های خود آگاه کنید.

انواع سبک های یادگیری کدامند؟

سه نوع اصلی از سبک های یادگیری وجود دارد:
1. بصری

فراگیران بصری (که به آنها "فراگیران فضایی" نیز گفته می شود) وقتی اطلاعات با تصاویر طراحی شده روی تخته سفید ، نمودارها ، نمودارها ، نمودارها ، نقشه ها یا سایر گرافیک ها ارائه می شود ، اطلاعات را به بهترین وجه پردازش می کنند. فراگیران بصری معمولاً قبل از اینکه متن چاپی را بخوانند ، تصاویر را پردازش می کنند و همچنین می توانند مفاهیم را سریع تجسم کنند.

افرادی که یادگیرنده بصری هستند ترجیح می دهند که دستورالعمل ها چاپ شود تا اینکه آنها به صورت شفاهی داده شوند و ممکن است هنگام ایده پردازی یا تلاش برای ایجاد مفهوم موضوعی جدید ، اغلب خط و خط بزنند یا ابله باشند. بسیاری از فراگیران بصری پس از نوشتن یا ترسیم آن چیزی را بهتر به خاطر می آورند. آنها همچنین هنگام یادگیری برای کمک به ارتباط مفاهیم و ایده ها ، آنها را سازماندهی یا تقسیم بندی بصری می کنند.

2. شنیداری

فراگیران شنیداری وقتی که با صدای بلند گفته می شوند ، مثلاً در یک سخنرانی یا سخنرانی ، اطلاعات را بهتر پردازش می کنند. این نوع زبان آموزان می توانند به راحتی سخنان دیگران را به یاد بیاورند و ترجیح می دهند از طریق موضوعاتی که درک آنها پیچیده یا دشوار است صحبت کنند.

افرادی که یادگیرنده شنیداری هستند ، دستورالعمل های کلامی را ترجیح می دهند و ممکن است از تکرار استفاده کنند یا موارد را با صدای بلند تکرار کنند تا آنها را به حافظه متصل کنند. آنها ممکن است برای درک بهتر موضوع چندین سوال بپرسند و ممکن است لازم باشد که قبل از درک کامل ، چیزی بیش از یک بار تکرار کنند. آنها در تنظیمات گروهی به خوبی کار می کنند و از بحث های تیمی قدردانی می کنند. فراگیران شنیداری نیز غالباً از گوش دادن به ضبط ها به عنوان روشی برای جذب مفاهیم جدید سود می برند.

3. جنبشی

فراگیران حرکتی (که به آنها "یادگیرندگان لمسی" نیز گفته می شود) اطلاعات را از طریق تجربه پردازش می کنند تا اینکه به آنها نشان داده شود یا به آنها گفته شود. این نوع زبان آموزان ترجیح می دهند کارهایی را انجام دهند که "عملی تر" باشند. آنها ترجیح می دهند موارد را لمس و احساس کنند و به راحتی می توانند کارهایی را که انجام داده اند در مقابل آنچه شنیده اند یا خوانده اند به یاد بیاورند.

افرادی که یادگیرنده حرکات سینتیک هستند دوست دارند با استفاده از دست خود چیزهایی را بسازند و خلق کنند و وقتی درگیر جسمی هستند اطلاعات را بهتر به خاطر می آورند. آنها برای به خاطر سپردن اطلاعات ممکن است بایستند ، حرکت کنند و یا عمل کنند. فراگیران حرکتی دوست دارند با سایه زدن یا مساعدت در فرآیند شرکت کنند و ترجیح می دهند مفاهیم را به عنوان راهی برای جذب اطلاعات جدید تمرین یا تمرین کنند.

وقت بگذارید و فکر کنید که چگونه اطلاعات جدید را ترجیح می دهید. به آخرین باری که چیز جدیدی یاد گرفتید فکر کنید. برای اطمینان از حفظ اطلاعات چگونه کار کردید؟ چه الگوها ، توضیحات یا نقاشی هایی باعث درک مفاهیم شده اند؟ پاسخ به این سالات به شما کمک می کند تا دریابید کدام سبک یادگیری برای شما بهتر است.

وقتی دانستید که کدام یک از سبک های یادگیری برای شما موثر است ، ممکن است برقراری سبک یادگیری ترجیحی خود با مدیرتان مفید باشد. به این ترتیب ، می توانید با هم کار کنید تا اطمینان حاصل کنید که می توانید مهارت خود را به طور موثر رشد دهید. علاوه بر این ، مدیر شما می تواند به شما کمک کند روش هایی را برای ترکیب سبک یادگیری خود در نقش خود پیدا کنید.

بهترین مشاغل برای زبان آموزان

از آنجا که فراگیران بصری در دیدن چگونگی اتصال مفاهیم و ایده ها مهارت دارند ، تمایل دارند در نقشهایی که مجبور به استفاده از مهارتهای ناوبری ، تصمیم گیری بر اساس داده ها یا خلق چیزهایی با استفاده از هنر و طراحی هستند ، عالی باشند. آنها به ویژه در موقعیت هایی که نیاز به کنار هم قرار دادن ، چه از نظر جسمی و چه از نظر مفهومی ، عالی هستند.

در اینجا چند شغل آورده شده است که ممکن است برای زبان آموزان بهتر باشد:

کنترل کننده ی ترافیک هوایی
انیماتور
معمار
دفتردار
دانشمند داده
مدیر پایگاه داده
راننده
ویرایشگر
مهندس
طراح گرافیک
طراح داخلی
نقاش
عکاس / فیلمبردار
خلبان
توسعه دهنده نرم افزار
برنامه ریز استراتژیک
طراح UX

بهترین مشاغل برای زبان آموزان شنیداری

افرادی که یادگیرنده شنیداری هستند تمایل دارند مشاغلی را که نیاز به بحث گروهی زیادی دارند و نقشهایی را می طلبند که مهارت شنیداری فعال یا تصمیم گیری بر اساس مکالمه را می طلبد. از آنجا که آنها می توانند اطلاعات را با شنیدن آن به یاد بیاورند و نیازی به دیدن آن ندارند ، می توانند اطلاعات را پردازش کرده و تنها بر اساس دستورالعمل کلامی عمل کنند.

در اینجا چند شغل وجود دارد که ممکن است برای زبان آموزان بهتر باشد.

دستیار اداری
وکیل
خدمات مشتری حرفه ای
دکتر
مشاور ارشاد
روزنامه نگار
قاضی
مربی زندگی
نوازنده
پرستار
غیر قانونی
روانپزشک / درمانگر
استخدام کننده
فروش حرفه ای
مهندس صدا
معلم
مترجم
استاد راهنما
برنامه ریز عروسی

بهترین مشاغل برای زبان آموزان حرکتی

فراگیران حرکتی تمایل دارند در نقشی که نیاز به عمل و حرکت مداوم دارند ، سرآمد باشند. از آنجا که آنها تحریک مداوم را ترجیح می دهند ، برای مسیرهای شغلی که نیاز به فعالیت بدنی زیادی دارند مناسب هستند - به ویژه مشاغلی که به آنها امکان می دهد با دست خود کار کنند.

در اینجا چند شغل آورده شده است که ممکن است برای یادگیرندگان حرکتی بیشتر مناسب باشد:

بازیگر
ورزشکار
باریستا
نجار / نجار
تهیه کننده غذا
سرآشپز
کارگر ساختمانی
دندانپزشک
تکنسین برق
مزرعه دار
نگهبان در
باغبان
مهمان نوازی حرفه ای
مکانیک
مربی شخصی
فیزیوتراپیست
سرور
سبک
دامپزشک
سبک های یادگیری نباید تنها معیاری باشد که برای انتخاب مسیر شغلی استفاده می کنید. معاشرت با یک سبک یادگیری بیش از سبک دیگر ، شما را در مشاغلی منطبق با سبک یادگیری ایده آل شما محدود نمی کند. شما باید بتوانید سبک یادگیری خود را در هر مسیر شغلی که انتخاب می کنید وارد کنید.

مهم نیست که کدام شغل را انتخاب می کنید ، درک سبک های یادگیری به شما کمک می کند تا بهترین روش ها را برای کسب مهارت های جدید شناسایی کنید ، به عنوان یک حرفه ای رشد کنید ، با محیط جدید خود سازگار شوید و دیگران را نیز در یادگیری و رشد کمک کنید.

آیا این مطلب برای شما مفید بود؟
دسته بندی مقالات
0 محصول
ادامه خرید
تایید و تکمیل خرید
مجموع سبد
0 تومان