/ / از تنظیم مغز خود محافظت کنید

از تنظیم مغز خود محافظت کنید

طرح درس عنوان:

از تنظیم مغز خود محافظت کنید: در کلاس درس موضوع: زیست شناسی - علوم اعصاب سطح کلاس: K-5 چارچوب زمانی: 30 دقیقه زوج داده های واقع شده بنیاد دانا: کلاس 3 و 5 چگونه مغز کار می کند؟ استانداردهای علمی نسل بعدی: با 4-LS1-1 مطابقت دارد.


اهداف دانش آموزان • در مورد سیستم بطنی اطلاعات کسب کنید. • عوامل مختلف محافظتی برای مغز را کشف کنید. • اهمیت ایجاد حفاظت بیشتر برای چنین اندام حساس و مهمی را درک کنید.


ظرفیت های صوتی و تصویری برای ارائه پاورپوینت . دو تخم مرغ خام دو ظرف نمونه با درب شما می توانید آمازون را برای "نمونه های نمونه با لیوان های 4 اونس" جستجو کنید. یک فنجان آب
سابقه و هدف مغز و نخاع سیستم عصبی مرکزی (CNS) را تشکیل می دهند و CNS همه کارهایی را که ما انجام می دهیم تنظیم می کند. این همه عملکردهای حرکتی و تنفسی ما را کنترل می کند ، حواس ما (بینایی ، بویایی ، شنوایی ، چشایی ، لمس) را واسطه می کند و به ما امکان می دهد خاطرات را شکل دهیم و افکار و عواطف پیچیده را پردازش کنیم. این سیستم مهم به آسیب بسیار حساس است ، اما چند ویژگی برای محافظت از آن وجود دارد که یکی از آنها مایع مغزی نخاعی است. این فعالیت محبوب و جذاب آقای اگ هد به کودکان اهمیت دو سطح محافظت از مغز - جمجمه و مایع مغزی نخاعی را می آموزد. تخم مرغ خام در این تمرین نشان دهنده مغز ما است در حالی که نمونه جام جمجمه ما است. یک "مغز" توسط آب احاطه شده است ، که به عنوان بالشتک مایع مغزی نخاعی عمل می کند ، در حالی که دیگری فاقد این مانع محافظ است. از داوطلبان دانشجویی خواسته می شود تا اهمیت CSF را در ایمن نگه داشتن مغز در اثر ضربه ناگهانی به سر نشان دهند.


سابقه مربی درباره آنچه قبل از تدریس باید بدانید

* توجه: این محتوا در درجه اول برای مربی است. ارائه پاورپوینت همراه برای دانشجویان خواهد بود.

سیستم بطنی مایع مغزی نخاعی (CSF) چیست؟

CSF مایعی شفاف و بی رنگ است که توسط brIt تولید می شود و باعث می شود سیستم عصبی مرکزی (CNS) بالشتک شود و از آسیب های مکانیکی و ایمنی محافظت کند. به عنوان مثال ، CSF هنگام ضربه ناگهانی به عنوان یک کمک فنر برای مغز عمل می کند و آسیب های وارد شده به بافت نرم مغز از برجستگی های استخوانی سخت جمجمه شما را به حداقل می رساند.


ضربه مغزی آسیب های عصبی متداول: یک آسیب مغزی شایع که هنگام ضربه مغز به قدری رخ می دهد که CSF نمی تواند از ضربه آن به جمجمه محافظت کند. علائم می تواند از سردرد گرفته تا از دست دادن هوشیاری باشد و پیامدهای کوتاه مدت و طولانی مدت بر حافظه ، خلق و خو و خواب داشته باشد.


هماتوم: خونریزی درون مغز یا در فضای بین مغز و جمجمه که اغلب در اثر ضربه مستقیم به سر ایجاد می شود. از توموگرافی رایانه ای (CT) به طور معمول برای تشخیص هماتوم استفاده می شود و علائم می تواند از سردرد تا فلج متفاوت باشد ، بسته به اینکه کدام منطقه از مغز تحت تأثیر قرار گرفته باشد.


قیچی: به دلیل پارگی یا کشیده شدن آکسونهایی که "ماده سفید" مغز را تشکیل می دهند ، باعث آسیب مغزی از جمله تورم و مرگ سلول می شود. برش وقتی اتفاق می افتد که مغز به سرعت در داخل جمجمه حرکت کند یا بچرخد. آکسون ها بخشی از سلول مغز هستند که پیام ها را از یک سلول به سلول دیگر منتقل می کنند ، بنابراین این آسیب ها می توانند ویران کننده ترین پیامدها را در پیش آگهی داشته باشند.

روش کار دانش آموز:

[1] روش کار هر دانش آموز دفترچه اطلاعاتی پایه 3 و 5 دانه بنیاد دانا را می خواند ، "مغز چگونه کار می کند؟" (5-10 دقیقه).

[2] به طور خلاصه این تمرین را معرفی کرده و پاورپوینت همراه خود را در مورد محافظت از مغز خود ارائه دهید (10 دقیقه).

[3] یک تخم مرغ را مستقیماً در ظرف نمونه قرار دهید و درب آن را ببندید (1 دقیقه).

[4] تخم مرغ دوم را در ظرف دیگر قرار دهید ، قبل از بستن درب آن را تا قسمت بالای آب پر کنید.

[5] دو دانش آموز داوطلب را برای تولید "آسیب" به مغز با تکان دادن شدید ظرف های نمونه (5 دقیقه) استخدام کنید.


21 بازدید 10 فروردین 1400, 15:17
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.