/ / راهنمای کودکان و نوجوانان برای سلامتی و بدن انسان

راهنمای کودکان و نوجوانان برای سلامتی و بدن انسان

بدن شما شبکه ای از اندام ها و سیستم های مختلف است که همه با هم کار می کنند. هر قسمت از بدن شما باید سالم باشد تا بتوانید از انجام کارهایی مانند بازی با دوستان خود و رفتن به مدرسه لذت ببرید. مهم است که در مورد بدن و نحوه کار آن اطلاعات کسب کنید تا بدانید که چگونه و چرا باید از تمام قسمتهای مختلف آن به خوبی مراقبت کنید.

ه سیستم اسکلتی بدن خود مانند قاب خانه ای فکر کنید که برای نگه داشتن همه چیز کنار هم طراحی شده است. این سیستم به محافظت از اندام های شما کمک می کند و از آسیب دیدگی آنها جلوگیری می کند. ریبج شما از اندامهایی مانند قلب و ریه ها محافظت می کند و جمجمه از مغز شما محافظت می کند. استخوان های سیستم اسکلتی شما با غضروف ها ، رباط ها و مفاصل مرتبط هستند که به حرکت استخوان ها کمک می کنند. این سیستم بسیار مهم در بدن شما همان چیزی است که به شما در دویدن ، پرش و بازی کمک می کند و به شما شکل می دهد: بدون استخوان ، شما انبوهی از اندام ها و عضلات روی زمین خواهید بود! در داخل استخوان های شما ماده ای به نام مغز وجود دارد که پر از گلبول های قرمز و سفید است.سیستم گردش خون

سیستم گردش خون مانند یک سیستم بزرگراهی شلوغ و پر از جاده ها و پل های زیاد کار می کند. این سیستم مهم به انتقال مواد مختلف به بدن مانند اکسیژن ، مواد مغذی و حتی آب کمک می کند. سیستم گردش خون این مواد مهم را به سلولهای بدن شما می رساند تا به شما انرژی داده و به عملکرد شما کمک کند. برخی از قسمتهای اصلی سیستم گردش خون خون ، رگهای خونی و قلب شما هستند که به پمپاژ خون از طریق رگ ها کمک می کنند. مهم است که قلب خود را سالم نگه دارید تا بتوانید یک زندگی کامل و فعال داشته باشید.
سیستم عصبی

سیستم عصبی شما همان چیزی است که به ارسال انواع سیگنال ها به بدن کمک می کند. خواه این احساس درد بعد از افتادن از دوچرخه و یا توانایی چشیدن میزان خوب پیتزا باشد ، سیستم عصبی به شما کمک می کند آن را تجربه کنید. این سیستم مانند حس لامسه ، شنوایی ، بویایی و چشایی به حواس شما متصل است. مغز مرکز سیستم عصبی شما است و علائم مهمی به بقیه بدن شما برای کمک به عملکرد آن می دهد ، و همچنین پیام های ارسالی از بدن را ترجمه می کند. اعصاب نیز بخشی از سیستم عصبی هستند و رشته های کوچکی در سراسر بدن شما هستند که به شما امکان می دهد چیزهایی مانند گرما ، سرما ، درد یا چیزهای خوب مانند میزان نرم بودن سگ هنگام نوازش را احساس کنید.
سیستم تنفسی

بدن شما برای زندگی به اکسیژن نیاز دارد و سیستم تنفسی بخشی از بدن شما است که جریان اکسیژن را از داخل و خارج کنترل می کند. ریه ها قطب اصلی این سیستم هستند و به شما در جذب هوا کمک می کنند. آنها همچنین به شما کمک می کنند چیزهای مضر مانند دی اکسید کربن را تنفس کنید و به عنوان یک فیلتر برای بدن شما هستند که به شما کمک می کند تا اکسیژن مورد نیاز برای زنده ماندن را دریافت کنید. بسیار مهم است که از ریه ها به خوبی مراقبت کنید تا سیستم تنفسی شما به درستی کار کند و به اکسیژن نجات دهنده در بدن کمک کند.برای اینکه همه سیستم های بدن شما سالم بمانند ، باید مطمئن باشید که به خوبی از خود مراقبت می کنید. خوردن غذاهای سالم و ورزش دو راه عالی است که می توانید از همه سیستم های بدن خود مراقبت کنید. از غذاهایی مانند غلات سبوس دار ، میوه ها و سبزیجات استفاده کنید و از خوردن زیاد قند یا نوشیدن مقدار زیادی نوشابه پرهیز کنید. حتماً مقدار زیادی آب بنوشید: بسیاری از آنچه در بدن شما می گذرد ، برای ساختن آب به بدن نیاز دارد ، از خون سازی تا دفع مواد زائد. تا جایی که می توانید ورزش کنید تا عضلات و سیستم اسکلتی شما قوی و فعال بمانند. با مراقبت از بدن احساس بهتری خواهید داشت و زندگی سالم و طولانی دارید.


37 بازدید 26 آبان 1399, 10:09
پیام سیستم
برای ارسال نظر، باید در سایت عضو شوید.